در حاشیه نشستی به مناسبت روز جهانی خواب، دکتر صادق نیت دبیر انجمن علمی پزشکی خواب ایران: سی درصد مردم جامعه تجربه بی خوابی دارند که این موضوع در خانم‌ها شایع‌تر است. یک سوم مردم جامعه تجربه بی خوابی دارندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر خسرو صادق نیت در نشست مطبوعاتی به مناسبت روز جهانی خواب گفت: ۲۴ درصد آقایان وقفه تنفسی در خواب دارند که مهمترین علت آن خر و پف است. وی با اشاره به اینکه آمار اختلال خواب در افرادی که نوبتی کار می‌کنند تا ۶۰ درصد گزارش شده است، افزود: در طب خواب ۸۰ بیماری مرتبط با خواب طبقه بندی شده است که با علائم مختلف بروز می‌کند.

دکتر صادق نیت گفت: درمان‌های اختلال خواب با توجه به علت ایجاد اختلال متفاوت است برای مثال در مشکلات تنفسی که اغلب با خر و پف یا قطع نفس نمود پیدا می‌کند، شاهد خواب‌آلودگی، چاقی، کسالت، فشار خون بالا، دیابت، سکته‌های قلبی و مغزی و بروز تصادفات هستیم که در بسیاری از موارد دارو‌ها موثر نیست و نیاز به استفاده از ابزار‌ها یا عمل جراحی دارد، اما در اختلال خواب ناشی از مشکل تنفسی حین خواب، روش‌های ابزاری پیشرفته پزشکی و یا عمل جراحی چاره آن است.

ادامه مطلب

کریستین گیلمینلت، یکی از بنیانگذاران طب خواب درگذشت

سمینار یک روزه اختلالات خواب

یک سوم مردم جامعه تجربه بی خوابی دارند

خواب ,اختلال ,درصد ,مردم ,جامعه ,بی ,اختلال خواب ,صادق نیت ,بی خوابی ,تجربه بی ,مردم جامعه ,مردم جامعه تجربه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
]چشمه جاری جایی برای همه فروش شوفاژ دیواری رادیاتور اسپلیت در شیراز -فلاح زاده کارخانه برنجکوبی جنوب شرح حال زندگی فروشگاه اینترنتی ثامن مارکت موتور دیزل ۱۰۰KVA PERKINS تیپ موتور ۱۱۰۴C-44TAG2 دو نی نی خاطرات یک دانشجو صفرشویی و پولیش خودرو در نجف آباد