خواب یکی از نیازهای اصلی و ضروری انسان است که فواید روحی و جسمی بسیاری دارد. نداشتن خواب کافی یا باکیفیت، می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری روی بدن داشته باشد. شاید شما بتوانید اثرات ظاهری یک یا چند شب بی‌خوابی را با چرت زدن در وسط روز و چند لیوان قهوه ازبین ببرید، اما اگر این مشکل دائمی یا مزمن شود، آنگاه اوضاع واقعاً از کنترل‌تان خارج خواهد شد. کودکان و نوجوانان یک دوم و سپس یک‏ سوم زندگی خود را در خواب سپری می‏کنند و هر نوع اختلال در خواب طبیعی، می‏تواند با تاثیر جدی برروی سلامتی آنها همراه باشد. با توجه به اهمیت موضوع آفتاب یزد در این باره با دکتر خسرو صادق نیت، فلوشیب طب خواب،استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفتگو کرده است.

وی دراین باره می گوید: یکی از مشکلاتی که در نوجوانان و جوانان شایع شده، دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن است. بسیاری از نوجوانان و جوانان تمایل دارند دیر بخوابند و از ارامش و امکان تمرکز بیشتر در شب استفاده کنند. البته استفاده از شبکه های اجتماعی و اینترنت  هم بر این خواست افزوده است.

ادامه مطلب

کریستین گیلمینلت، یکی از بنیانگذاران طب خواب درگذشت

سمینار یک روزه اختلالات خواب

یک سوم مردم جامعه تجربه بی خوابی دارند

خواب ,نوجوانان ,شب ,یک ,اختلال ,جدی ,در خواب ,در نوجوانان ,و جوانان ,نوجوانان و ,یکی از

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
لوازم خانگی وبیــا، دست نوشته های شخصی یک وبگـــرد اداره اوقاف و امور خیریه سردشت آموزش خیاطی مبتدی تور بوکینگ لوازم آرایشی اصل مدرسه تعلیم و تربیت‏ مرفیلم متکازین دنیای کی پاپ